Конвеєрні лінії є основою комплексної механізації навантажувально-розвантажувальних і виробничих процесів, підвищують продуктивність праці і ефективність виробництва. Конвеєри широко застосовують в якості транспортних засобів на заводах, фабриках, у гірничодобувній промисловості, будівництві, сільськогосподарському виробництві та інших галузях для переміщення різних насипних (вугілля, руда, цемент, пісок, щебінь, гравій, грунт, зерно тощо) та штучних (упаковки, цегла, блок, пиломатеріали, колоди, труби, ливарні вироби, деталі машин та ін) вантажів.

Вперше застосування конвеєрних ліній було реалізовано Генрі Фордом в 1913 році, його, першому в світі за масштабами, автомобільному заводі, побудованому в 1910 році. При старому способі виробництва, коли автомобіль, як будинок, будувався на одному місці, на складання шасі йшли 12 годин 28 хвилин робочого часу. Незабаром у цехах виробництва була встановлена рухома платформа і різні частини шасі надходили або за допомогою гаків, підвішених на ланцюгах, або на невеликих моторних візках. Термін виготовлення шасі скоротився більш ніж удвічі, а через кілька місяців роботи складального конвеєра, час необхідний для випуску автомобіля скоротилася з 12 годин до двох і менше. «Час не любить, коли його витрачають даремно», — гарячкував Генрі Форд, у ті дні коли на випуск кожного автомобіля була потрібна вічність. Тепер він заявляв, що «…масове виробництво стало «новим месією»… В потоковому і гнучкому автоматизованому виробництвах конвеєри є складовою частиною основного технологічного обладнання, від якого багато в чому залежить робота всього підприємства. Вона дозволяє доцільно організувати потокові механізовані і автоматизовані виробничі процеси.

Якщо керівник підприємства планує впровадити на своєму виробництві конвеєрні лінії, щоб перейти з одиничного (штучного) виробництва в потокове, або для транспортування та пакування продукції в автоматичному режимі, але ніяк не може зважиться вкласти капітал , у зв’язку зі страхом рентабельності поставлених ліній, ми пропонуємо розглянути деякі організаційні та виробничі аспекти, які обов’язково вплинуть на продуктивність підприємства. В наслідок установки на будь-якому підприємстві конвеєрних ліній, відразу змінюється організація робочого процесу. По-перше, виключається ручна поклажа, переміщення робочого персоналу по території підприємства, що дає можливість краще контролювати робочий процес. При цьому виключається вічна проблема робочих кадрів, тобто кваліфікація, відповідальність, моральні та організаційні особистісні якості і т. п. По-друге, якщо раніше, на вартість одиниці продукції лягала заробітна плата персоналу, який брав участь у виробничому процесі, то в даному випадку собівартість продукції буде знижена на порядок, в залежності від масштабу підприємства. Окрім перерахованих вище аспектів при впровадженні конвеєрів продуктивність підприємства буде збільшена беззастережно. Приймати рішення вам, пам’ятайте лише одне «час не любить, коли його витрачають даремно».

ВІПЛАСТ

ТОВ «ВІПЛАСТ» з 2006 року, представляє свою виробничу програму по проектуванню, виготовленню та монтажу конвеєрних систем на підприємствах України. Крім того, компанія надає послуги гарантійного та післягарантійного обслуговування поставленого обладнання, послуги по відновленню та ремонту конвеєрних ліній які відпрацювали свій працездатний період експлуатації. Нашими клієнтами в Україні є: «Оріфлейм Косметікс Україна», «Міжнародний аеропорт «Одеса», «Міжнародний аеропорт «Сімферополь», ДП «Ритм» ТОВ «Рост», ТОВ «Орієнтир-Буделемент», ТОВ «Зендер-Україна»,  ЗАТ «Інтервибухпром», ТОВ «Укратлантик», ПП «Пластко», МПП «Дельта-Оптима», ВАТ «Завод «Іллічівський» та ін.